HelloBalaton
Vaskakas Bábszínház

Vaskakas Bábszínház

Történetünk Vannak helyek, melyeknek lelke van. Ahová jó bemenni, ahol jó lenni. Győrben, a Czuczor Gergely és az Árpád utca sarkán a több, mint nyolcvan éve a művészeteket szolgáló, jelenleg a Vaskakas Bábszínháznak otthont adó épület is ilyen: nyitott, színes, barátságos, hívogató… Ki gondolta volna egykor Győrben, hogy Bálint Mihály, aki a város díszpolgáraként tevékenyen részt vett a helyi társadalom életében a múlt század elején, tagja volt a város Művészeti, Irodalmi és Színügyi Bizottságának, valamint Kemény Henrik és Vitéz László neve is összekapcsolható a mai Vaskakas Bábszínházzal? Lássuk sorban ezt a történeti ívet. 1935-ben adták át azt a kultúrházat, melyet eredetileg színháznak szántak Bálint Mihály 240.000 korona adományából, de akkor még nem színházként, hanem többfunkciós művészeti, kulturális intézményként funkcionált. Amikor 1955-ben a Kisfaludy Színház tagozataként Szőnyi Kató vezetésével, a fővároson kívüli első vidéki kísérletként megalakult a bábtagozat, és megérkezett Kemény Henrik Vitéz Lászlóval, illetve Bródy Vera bábtervező, akkor már színház működött az egykori Duna utcai, a mai Czuczor Gergely utcai épületben. A bábosok előadásainak a Radó-szigeten működő KIOSZK épülete adott otthont a színház kamaratermében. Három év, húsz bemutató, köztük a Koldus herceg, a Piroska és a farkas, az Aranyszőrű bárány, a Macskalak, a Pici maci nagy kalandja, valamint sok-sok Vitéz László előadás, amit a győri és a megye településein élő gyerekeknek játszottak a győri bábosok. Hosszú szünet következett győri hivatásos bábjátszás történetében mindaddig, amíg a szabadhegyi városrészben, a Móra parkban működő József Attila Művelődési Házban Madarász Zsuzsanna vezetésével elindult a munka, és 1991. október 1-jén a város önkormányzatának döntésével megalakult az immár ismét hivatásos Győri Városi Bábszínház. Kezdetben a Kisfaludy Színház színészeivel, majd főállású társulati tagokkal, végzett bábszínészekkel, de még társbérletben, a belvárosi Gyermekek Házában. 1997 óta Vaskakas Bábszínház néven működik színházunk. Hol is? 2015-től abban az épületben, melyet Győr városa egy kiváló polgárának, Bálint Mihálynak köszönhet. JEGYPÉNZTÁR: Nyitvatartás: Hétfő-Péntek: 09:00 - 18:00 Szombat: 9:00 - 12:00 Vasárnap: 10:00 - 12:00 Valamint az előadások előtt egy órával. Fizetési lehetőségek jegypénztárunkban: Készpénz, Bankkártya, OTP SZÉP kártya, OTP Cafeteria

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk! Műsorváltozás esetén a Házirendben foglaltak alapján járunk el. Házirendünk az alábbi linken érhető el: https://vaskakas.hu/hazirend/

Tovább 9022 Győr, Czuczor Gergely utca 17.

Részletes információ


Történetünk

Vannak helyek, melyeknek lelke van. Ahová jó bemenni, ahol jó lenni. Győrben, a Czuczor Gergely és az Árpád utca sarkán a több, mint nyolcvan éve a művészeteket szolgáló, jelenleg a Vaskakas Bábszínháznak otthont adó épület is ilyen: nyitott, színes, barátságos, hívogató…

Ki gondolta volna egykor Győrben, hogy Bálint Mihály, aki a város díszpolgáraként tevékenyen részt vett a helyi társadalom életében a múlt század elején, tagja volt a város Művészeti, Irodalmi és Színügyi Bizottságának, valamint Kemény Henrik és Vitéz László neve is összekapcsolható a mai Vaskakas Bábszínházzal? Lássuk sorban ezt a történeti ívet.
1935-ben adták át azt a kultúrházat, melyet eredetileg színháznak szántak Bálint Mihály 240.000 korona adományából, de akkor még nem színházként, hanem többfunkciós művészeti, kulturális intézményként funkcionált.
Amikor 1955-ben a Kisfaludy Színház tagozataként Szőnyi Kató vezetésével, a fővároson kívüli első vidéki kísérletként megalakult a bábtagozat, és megérkezett Kemény Henrik Vitéz Lászlóval, illetve Bródy Vera bábtervező, akkor már színház működött az egykori Duna utcai, a mai Czuczor Gergely utcai épületben. A bábosok előadásainak a Radó-szigeten működő KIOSZK épülete adott otthont a színház kamaratermében. Három év, húsz bemutató, köztük a Koldus herceg, a Piroska és a farkas, az Aranyszőrű bárány, a Macskalak, a Pici maci nagy kalandja, valamint sok-sok Vitéz László előadás, amit a győri és a megye településein élő gyerekeknek játszottak a győri bábosok.

Hosszú szünet következett győri hivatásos bábjátszás történetében mindaddig, amíg a szabadhegyi városrészben, a Móra parkban működő József Attila Művelődési Házban Madarász Zsuzsanna vezetésével elindult a munka, és 1991. október 1-jén a város önkormányzatának döntésével megalakult az immár ismét hivatásos Győri Városi Bábszínház. Kezdetben a Kisfaludy Színház színészeivel, majd főállású társulati tagokkal, végzett bábszínészekkel, de még társbérletben, a belvárosi Gyermekek Házában. 1997 óta Vaskakas Bábszínház néven működik színházunk. Hol is? 2015-től abban az épületben, melyet Győr városa egy kiváló polgárának, Bálint Mihálynak köszönhet.

JEGYPÉNZTÁR:

Nyitvatartás:
Hétfő-Péntek: 09:00 - 18:00
Szombat: 9:00 - 12:00
Vasárnap: 10:00 - 12:00

Valamint az előadások előtt egy órával.

Fizetési lehetőségek jegypénztárunkban:
Készpénz, Bankkártya, OTP SZÉP kártya, OTP Cafeteria

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

Műsorváltozás esetén a Házirendben foglaltak alapján járunk el.

Házirendünk az alábbi linken érhető el: https://vaskakas.hu/hazirend/

Képek


Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!