HelloBalaton

Program


Világjárók // Hello, Izland! A tűz és jég országa egy Izlandon élő magyar szemével

Világjárók // Hello, Izland! A tűz és jég országa egy Izlandon élő magyar szemével

A Világjárók sorozat keretében ezúttal Komjáti Viktória, a Helló Izland bloggere mesél nekünk Izland lenyűgöző tájairól, természeti csodáiról és a mindennapok valóságáról – őszintén, első kézből.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, May 16 2025 7:00PM

 

Bejárjuk képzeletben a vulkánok, gleccserek, vízesések és hőforrások világát, miközben hasznos, gyakorlati tippeket is kapunk az utazás megtervezéséhez – legyen szó akár hosszabb kalandról, akár egy rövid hétvégi kiruccanásról.

Viki már 9 éve él Izlandon, és az elmúlt évek során keresztül-kasul bejárta a szigetet – autóval, túrabusszal, hószánnal, gleccserjáróval, lóháton, hajóval, kisrepülővel, buggyval és persze gyalog. A turizmusban dolgozik, így nemcsak inspiráló élményeket, hanem valóban hasznos, hiteles információkat is megoszt a hallgatósággal.

Ha érdekel, milyen az élet a tűz és jég országában, és szeretnél felkészülten, lelkesen útra kelni, ez az előadás neked szól!

 

Our offer


„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”

Repülöm a piros eget, égve reped, siratom-e, siratom-e majd eleget? Ha valami így fáj, mélybe talál, nem a seb, a lélek, az kiabál. (Szarka Tamás: Repülöm a piros eget) Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik. A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt. A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.

Suggestions


Wolfgang Amadeus Mozart IDOMENEO, RE DI CRETA Opera seria in three acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and…

Az 1986-ban készült, kultikus családi rajzfilm színpadi változata feledhetetlen szórakozás az egész családnak!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.