HelloBalaton

Program


SZENT SEBESTYÉN VÉRTANÚSÁGA Pászti/3
8

SZENT SEBESTYÉN VÉRTANÚSÁGA Pászti/3

Egy hangverseny, amely kitűnő alkalmat kínál zenei horizontunk szélesítésére.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 10. csütörtök, 19:30

SZENT SEBESTYÉN VÉRTANÚSÁGA

MAURICE DURUFLÉ: Requiem, op. 9 (zenekari verzió)
Murányi Márta szoprán
Láng Dorottya mezzoszoprán
Haja Zsolt bariton
***
CLAUDE DEBUSSY: Le Martyre de saint Sébastien (Szent Sebestyén vértanúsága)
Pasztircsák Polina szoprán
Láng Dorottya mezzoszoprán
Busa Gabriella mezzoszoprán
Für Anikó narrátor

Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Somos Csaba

Egy hangverseny, amely kitűnő alkalmat kínál zenei horizontunk szélesítésére: egy estén szólal meg Maurice Duruflé (1902–1986) Requiemje (1947) és Debussy (1862–1918) kísérőzenéje, a Szent Sebestyén vértanúsága (1911), amelyet a zeneszerző Gabriele D’Annunzio ötfelvonásos misztériumjátékához komponált. A két mű frappánsan egészíti ki egymást, hiszen míg Duruflé gregorián dallamvilágból merítő Requiemjének kifejezésmódja visszafogott, a Debussy-mű érzelemvilága felfokozott, nemegyszer eksztatikus. A Nemzeti Filharmonikusok együtteseit és a kiváló szólistákat Somos Csaba vezényli, a Debussy-mű narrátora Für Anikó.

Adósságtörlesztés a francia zene remekeinek világában. Maurice Duruflé (1902–1986) Requiemje (1947) és Debussy (1862–1918) kísérőzenéje, a Szent Sebestyén vértanúsága (1911) zenei eszköztárában jelentősen eltér egymástól, a két mű mégis egyezik abban, hogy mindkettő a XX. századi francia zenetörténet megkerülhetetlenül fontos alkotása – és mindkettőt kezdettől mellőzi a magyar hangversenygyakorlat. Most itt az alkalom, hogy a Nemzeti Énekkar és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar hangversenyén, két kiváló szólistaegyüttes – Murányi Márta, Láng Dorottya és Haja Zsolt, Pasztircsák Polina, Láng Dorottya és Busa Gabriella –, valamint a Debussy-műben narrátorként fontos szerephez jutó Für Anikó közreműködésével, Somos Csaba vezényletével megismerjük a két kivételes alkotást. A két zeneszerző műve úgy viszonyul egymáshoz, mint egymás ellenpólusai, hiszen míg a gregorián dallamvilágból merítő Requiem kifejezésmódja visszafogott, Debussy kísérőzenéje nem riad vissza az eksztatikus pillanatoktól.

Ajánlatunk


1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon a napon rendezzük meg Kati első önálló „arénás” koncertjét, amelyen elhangzik ennek a rendkívül gazdag és sikeres életműnek a színe-java.

Eredeti dalokból, személyes történetekből és nyilvánosan soha nem látott filmrészletekből összeáll egy egyedülálló szerzőpáros alkotói világa… Cseh Tamás és Bereményi Géza közös életműve nyílik meg a nagyközönség előtt Rakonczai Viktor zenei vezetésével és a Thália Színház egyedülálló technikai lehetőségeivel – amely a speciális LED-falaknak, az élőzenekarnak és a Thália Színház színművészeinek köszönhetően egyszerre ad színházi, nagykoncerti és vizuális élményt.

Ajánló


Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Az 1986-ban készült, kultikus családi rajzfilm színpadi változata feledhetetlen szórakozás az egész családnak!

A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a…