
Fúvósötösök a XX. századból
A Flesch-bérlet soron következő délutáni hangversenyét a francia és magyar fúvós kamarazenének szentelik a Győri Filharmonikus Zenekar művészei.
A Flesch-bérlet soron következő délutáni hangversenyét a francia és magyar fúvós kamarazenének szentelik a Győri Filharmonikus Zenekar művészei.
Műsor:
J. Francaix: Wind Quintet No. 1 24’
Szervánszky E.: Fúvósötös 17’
Orbán Gy.: Fúvósötös 12’
J. Ibert: 3 pièces brèves 8’
Közreműködnek a Győri Filharmonikus Zenekar művészei
Francaix a Fény városa, Párizs bohém atmoszféráját varázsolja a hallgatók elé első Fúvósötösének vidám hangjaival. A Bartókot és Kodályt követő magyar zeneszerző-generáció markáns egyénisége, Szerványszky Endre művei manapság sajnos rendkívül ritkán szólalnak meg a hangversenypódiumokon. A magyar népzene hatásáról árulkodó, változatos karakterekben gazdag Fúvósötöse minden bizonnyal felfedezésszámba megy majd. A jelenkori magyar zene meghatározó mestere Orbán György: 1985-ben komponált Fúvósötöse a szerzőre jellemző groteszk humorral, ugyanakkor nagy mesterségbeli tudással megírt, a legjobb értelemben vett szórakoztató zene. A 20. századi fúvószene történetéről adott kis körképet Ibert szellemes miniatűrjei egészítik ki.
Az Egyetemi Hangversenyteremben megrendezett koncert művészeti vezetője Berkes Kálmán.
A Müpa egyik legnépszerűbb koncertsorozata Palya Bea nevéhez kötődik, a „Selymeim” – Énekesnők a nagyvilágból mindig egy Magyarországon még kevéssé…
A swing és a vagányság ad egymásnak randevút ezen az estén, ahol Frank Sinatra megunhatatlan dalait hallhatjuk a három Tróger…
A MOMkult prémium koncertsorozata, az UPSOUND egyedülállóan izgalmas zenei élményeket nyújt nemzetközileg elismert, de itthon még kevésbé ismert előadókkal.