HelloBalaton

Program


JÓTÉKONYSÉGI KONCERT AZ EMLÉKEZZÜNK ÉS EMLÉKEZTESSÜNK ALAPÍTVÁNY (EMEMA) JAVÁRA

JÓTÉKONYSÉGI KONCERT AZ EMLÉKEZZÜNK ÉS EMLÉKEZTESSÜNK ALAPÍTVÁNY (EMEMA) JAVÁRA

A holokausztra történő emlékezés és emlékeztetés, a fiataloknak a múlt eseményein alapuló toleranciára nevelése, oktatás, ismeretterjesztés általános és középiskolákban, valamint különböző oktatási intézményekben.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az Alapítvány céljainak megvalósítása érdekében, kulturális, oktatási és ismeretterjesztő programok, megemlékezések, szervezése és tartása, konferenciák, időszaki kiállítások, klubprogramok, beszélgetések, előadások, koncertek szervezése. A holokauszttal - ideértve a roma holokausztot is – összefüggő kutatások, beszélgetéseken való részvétel, a hátrányos helyzetben lévő embertársaink iránti szolidaritásra, toleranciára és elfogadásra épülő társadalom kialakítását segítő tevekénységek végzése, támogatása, az elfogadásért küzdő̋, azt segítő közéleti személyiségeknek, művészeknek a fenti tevékenységekbe történő bevonása.

Közreműködők
Balázsovits Edit
Korcsolán Orsolya
Tolcsvay László
Jávori Ferenc Fegya
Koltai Róbert
Müller Péter Sziámi
Kirschner Péter
Radnai Péter

 

Ajánlatunk


A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.

Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával

Repülöm a piros eget, égve reped, siratom-e, siratom-e majd eleget? Ha valami így fáj, mélybe talál, nem a seb, a lélek, az kiabál. (Szarka Tamás: Repülöm a piros eget) Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik. A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt. A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.

Ajánló


A Szente Vajk vezette újonnan alakult Erkel Színház beköszönő koncertsorozata, ahol először az ország három állomására visszük el azt, amivel szeptembertől…

Robert Icke: Oidipusz Fordította: Upor László

A 90-es évek ikonikus filmvígjátékából készült musicalsiker, a West Enden és a Broadwayn már nézők millióit elcsábító Apáca Show az…